Jak przygotować się do pierwszego spotkania z ekspertem kredytowym?

12 kwietnia, 2022
 1. Dane o dochodach?
 2. Informacje o spłacanych zobowiązaniach?
 3. Informacje o nieruchomości?

Informacje o uzyskiwanych dochodach.

Jeśli otrzymywany jest dochód z tytułu umowy o prace to należy przygotować zestawienie wypłat jakie wpłynęły od pracodawcy na konto z ostatnich 12 miesięcy (różnie banki liczą średnią, czasami jest to średnia z 3, czasami z 6, a w wyjątkowych przypadkach nawet z 12 miesięcy). Jeśli w danym miesiącu są wypłacane dodatki takie jak nadgodziny, nagrody, trzynastki itd. to również powinny się znaleźć na takiej liście obok wypłaty jaka wpłynęła w danym miesiącu. Ważna jest data rozpoczęcia pracy u danego pracodawcy. Jeśli praca była zmieniana w ostatnich 12 miesiącach, a przerwa między pracami nie przekroczyła 30 dni to warto mieć ze sobą świadectwo pracy od poprzedniego pracodawcy. Jeśli umowa jest na czas określony to bardzo ważna jest data rozpoczęcia pracy oraz data zakończenia obecnie obowiązującej umowy. W przypadku umowy na czas określony warto mieć ze sobą ostatni rozliczony pit.

Jeżeli na spotkanie przychodzi przedsiębiorca będący na tzw. samo zatrudnieniu to powinien mieć ze sobą :

 • rozliczone pity za 2 ostatnie lata,
 • Opcja 1. Książkę przychodów i rozchodów za ostatni rozliczony rok oraz bieżący w rozbiciu na miesiące same podsumowania. Ostatni rozliczony miesiąc szczegółowo. Tabela amortyzacji za ostatni rozliczony rok podatkowy oraz miesiące bieżącego roku.
 • Opcja 2. Ewidencja przychodów za bieżące miesiące roku.
 • Opcja 3. Stawka karty podatkowej na dany rok.

Jeżeli dochód jest z umowy o dzieło lub umowy zlecenie to potrzebny będzie pit za ostatni rozliczony rok. Dodatkowo podobnie jak w przypadku umowy o prace zestawienie wpływów na konto z tytułu tych umów za ostatnie 12 miesięcy. Bardzo ważny jest okres uzyskiwania tych umów tj. od kiedy są te umowy i kiedy kończy się obecna umowa.

Jeżeli mamy dodatkowy dochód z najmu to niezbędny będzie również ostatni rozliczony pit oraz bieżąca umowa z najemcą.

Informacje o spłacanych zobowiązaniach.

Na spotkanie z doradcą kredytowym należy mieć wypisane wszystkie zobowiązania kredytowe tj.:

 • aktualne raty kredytów gotówkowych, hipotecznych i ratalnych wraz z informacja ile zostało do spłaty oraz w jakim są banku,
 • wysokości limitów w kartach kredytowych i debetach w kontach,
 • osoby płacące alimenty dokładna wysokość płaconego zobowiązania - jeżeli są zobowiązania firmowe to tak samo wypisujemy jakie to zobowiązanie, jakie jest aktualne saldo oraz w jakim banku zostało zaciągnięte.

Informacje o nieruchomości.

Jeśli przychodzimy na w sprawie kredytu hipotecznego spotkanie już z wybraną nieruchomością to dobrze jakbyśmy mieli ze sobą jakieś podstawowe informacje tj.:

 • cena transakcyjna,
 • numer księgi wieczystej,
 • powierzchnia użytkowa,
 • w przypadku rynku pierwotnego rzut lokalu.

Jeśli przychodzimy na spotkanie w celu sprawdzenia swojej zdolności dobrze by było wcześniej zorientować się mniej więcej czego będziemy szukać tzn: rynek wtórny czy pierwotny, ilość pokoi oraz wymarzony metraż ?. Potrzebne jest to do oszacowania przedziału cenowego oraz określenia procentowego udziału własnego tzw. wkład własny klienta.

Zrób pierwszy krok. Skontaktuj się z ekspertem finansowym i umówi się na bezpłatne spotkanie.

Uzyskanie kredytu hipotecznego jest znacznie prostsze przy wsparciu eksperta finansowego. Uniknij błędnych decyzji i skorzystaj z doświadczenia specjalisty. Pomogę załatwić Ci wszystkie formalności i przejść przez zawiłe procedury bankowe.

Na skróty:

Doradca kredytowy Olsztyn
Kredyt hipoteczny Olsztyn
Kredyt mieszkaniowy Olsztyn

Ostatnio na blogu

Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny w 2023 roku?
Do czego służy nadpłata kredytu hipotecznego? Kiedy ją najlepiej nadpłacić ...
Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny w 2023 roku - 15 najważniejszych pytań, które należy zadać!
Ten post obejmuje piętnaście najczęstszych pytań, które kredytobiorcy powinni zadać. ...
Czytaj dalej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram