Ekspert finansowy

8 grudnia, 2021
 1. Na czym polega współpraca z ekspertem finansowym?
 2. Gdzie szukać eksperta finansowego?
 3. Ile kosztuje usługa eksperta finansowego?

Na czym polega współpraca z ekspertem finansowym?

Dla osób, które zamierzają zakupić pierwszą nieruchomość i są zmuszeni posiłkować się kredytem hipotecznym bardzo często nie wiedzą od czego zacząć . W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Wtedy cała praca spoczywa na jego barkach. 

Cały proces jest bardzo złożony i możemy podzielić go na poszczególne etapy:

 1. Pierwsze spotkanie z ekspertem. Na tym spotkaniu rozmawiamy o oczekiwaniach klienta oraz sprawdzany jego zdolność kredytową. Dobrze na takie pierwsze spotkanie przyjść przygotowanym. Ekspert będzie pytał o formę zatrudnienia, zobowiązania kredytowe prywatne i firmowe  oraz inne zobowiązania  nie kredytowe takie jak np. alimenty. Jeśli uzyskujesz dochód z działalności gospodarczej warto mieć ze sobą pit za poprzedni rozliczony rok oraz bieżące dokumenty finansowe wraz z ostatnim rozliczonym miesiącem. Jeśli uzyskujesz dochód z umowy prace lub zlecenia , ważne abyś znał czas na jaki jest umowa i od kiedy współpracujesz z danym pracodawcą.
 2. Poszukiwanie nieruchomości. Jeśli udało się ustalić zdolność kredytowa to następnym krokiem jest poszukiwanie nieruchomości. Ważne jest, aby podczas rozmowy ze sprzedającym dowiedzieć się o formę własności nieruchomości oraz poprosić o numer księgi wieczystej. Po przekazaniu tych informacji dla eksperta może on sprawdzić nieruchomości pod względem wpisów widocznych w księdze wieczystej, które mogą uniemożliwić zabezpieczenie się banku na danej nieruchomości. Zdarza się, że czasami nawet sprzedający nie ma wiedzy, na temat wpisów jakie są w księdze wieczystej.
 3. Przygotowanie i podpisanie umowy przedwstępnej . Jeżeli nieruchomość jest sprzedawana za pośrednictwem biura nieruchomości to umowę przedwstępną sporządza biuro nieruchomości. Klient ma prawo zapoznać się wcześniej z zapisami w umowie przedwstępnej i zaproponować swoje zapisy. Jeżeli jest to nieruchomość z rynku pierwotnego to taka umowę sporządza deweloper.  W pozostałych przypadkach taka umowę przedwstępną również przygotuje ekspert finansowy.
 4. Złożenie wniosków kredytowych.  Kiedy mamy już wybraną nieruchomość i podpisaną umowę przedwstępną, dopiero teraz możemy wnioskować o kredyt hipoteczny. To jest czas na drugie spotkanie z ekspertem na które przychodzimy już z dokumentami od pracodawcy oraz dokumentami, o których ekspert poinformuje przed spotkaniem. Na spotkaniu wraz z ekspertem przygotowywane są dokumenty do banków. Zawsze składamy wnioski do min 2- 3 banków, aby zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu oraz dać prawo wyboru kiedy mamy już kilka decyzji kredytowych. Coraz częściej już na tym etapie klient musi ponieść koszty związane z wycena nieruchomości.
 5. Analiza wniosków kredytowych  i uzyskanie decyzji kredytowej. Na tym etapie ekspert pilnuje całego procesu. To on jest w kontakcie z bankiem i to on otrzymuje informacje o ewentualnych brakach, które uzupełnia. Często uzupełnienia nie wymagają uczestnictwa klienta, więc bywa tak, że nawet nie wie ile po drodze pracy w uzyskanie decyzji było włożonej przez eksperta. Po uzyskaniu decyzji ekspert kontaktuje się z klientem i wspólnie podejmują decyzje, która oferta jest najkorzystniejsza dla klienta.
 6. Podpisanie umowy kredytowej. Po ostatecznym wyborze banku ekspert umawia klienta do banku na podpisanie umowy kredytowej. Bardzo często ( jeśli jest taka możliwość ) ekspert towarzyszy klientowi podczas podpisania umowy. Należy wspomnieć ,że sytuacja związana z COVID spowodowała, że bywa tak iż w banku może na podpisaniu przebywać sam klient.
 7. Spełnienie warunków do wypłaty kredytu oraz wypłata kredytu. Po podpisaniu umowy kredytowej klient ma warunki do spełnienia aby kredyt został wypłacony. Najważniejszym jest podpisanie umowy notarialnej przenoszącej własność na klienta ( dotyczy to głownie rynku wtórnego ). Tutaj ekspert również stara się towarzyszyć klientowi podczas tej czynności u notariusza  Następnie należy ubezpieczyć nieruchomość. Czasami wymagane jest również dodatkowe ubezpieczenie na życie. Przy zakupie na rynku pierwotnym jednym z warunków jest podpisanie cesji przelewu wierzytelności z rachunku powierniczego i umowy deweloperskiej. Ekspert finansowy pomaga przy załatwieniu podpisów na tych cesjach i gotowe dokumenty dostarcza już bezpośrednio do banku. Po załatwieniu tych warunków następuje wypłata kredytu. Ekspert informuje również o rym co należy spełnić później po wypłacie kredytu aby obniżyć oprocentowanie kredytu, podniesione o tak zwane  ubezpieczenie pomostowe.
Skorzystaj z darmowych konsultacji.

Gdzie szukać eksperta finansowego?

Jeśli chodzi o poszukiwanie odpowiedniego eksperta finansowego to tutaj najlepsza jest tak zwana „poczta pantoflowa„. Znajomi, rodzina, która już byli w podobnej sytuacji na pewno mogą polecić swojego eksperta pod warunkiem, że byli z niego zadowoleni. Drugim głównym źródłem jest oczywiście Internet. Tutaj należy zwrócić uwagę jak będziemy szukać takiego eksperta i na co warto zwrócić uwagę. Eksperta szukamy zazwyczaj wpisują w przeglądarce frazę np. : „ekspert finansowy Olsztyn„ . Przeglądarka powinna wyrzucić nam wielu ekspertów. Przeglądając profile warto zwrócić uwagę na :

 • od kiedy dana osoba się tym zajmuje
 • czy ma opinie klientów, im więcej tym lepiej
 • czy posiada stronę internetowa na której możemy dowiedzieć się coś więcej na temat danej osoby niż tylko adres biura
 • czy dany ekspert specjalizuje się akurat w tych kredytach, których Państwo szukacie
Ekspert finansowy w Olsztynie

Ile kosztuje usługa eksperta finansowego ?

Ile kosztuje pomoc eksperta? Pomoc eksperta jest bezpłatna. Ekspert jest wynagradzany pośrednio przez banki. Nie znaczy to, że odbywa się to kosztem klienta. Oferta przedstawiana przez eksperta jest identyczną z tą jaką klient uzyska bezpośrednio w banku. Czasami jeśli mamy min 2 decyzje pozytywne ekspert negocjuje warunki cenowe dla klienta czego nie da się zrobić składając wniosek samemu bezpośrednio w jednym banku. Proszę pamiętać ,że ekspert zawsze angażuje się na 100% gdyż jego wynagrodzenie zależne jest od uzyskania przez klienta pozytywnej decyzji kredytowej. W przeciwnym wypadku jego praca i poświęcony czas pójdzie na marne.

Zrób pierwszy krok. Skontaktuj się z ekspertem finansowym i umówi się na bezpłatne spotkanie.

Uzyskanie kredytu hipotecznego jest znacznie prostsze przy wsparciu eksperta finansowego. Uniknij błędnych decyzji i skorzystaj z doświadczenia specjalisty. Pomogę załatwić Ci wszystkie formalności i przejść przez zawiłe procedury bankowe.

Na skróty:

Doradca kredytowy Olsztyn
Kredyt hipoteczny Olsztyn
Kredyt mieszkaniowy Olsztyn
Kalkulator nadpłacania kredytu hipotecznego

Ostatnio na blogu

Budowa domu w 2024 roku: najważniejsze kroki i trendy budowlane
Jak się przygotować do budowy domu? Koszt budowy domu. Lista ...
Czytaj dalej
Kalkulator nadpłacania kredytu hipotecznego - jak bardzo opłaca się nadpłata?
Temat bardzo często poruszany przez moich klientów. W jednym z ...
Czytaj dalej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram