Czy warto brać kredyt hipoteczny w 2022 roku?

21 lutego, 2022

W obecnej sytuacji przy rosnących stopach procentowych mających bezpośredni wpływ na wysokość wiboru, a co za tym idzie raty kredytu mamy do czynienia ze znacznym spadkiem zainteresowania kredytami hipotecznymi w Olsztynie. Widać to w różnych zestawieniach bankowych mówiących o coraz mniejszej ilości rejestrowanych wniosków hipotecznych. Zaistniała sytuacja jak również chęć poprawy liczenia zdolności kredytowej wymusza na bankach obniżanie marży bankowej. Banki wręcz zaczynają się prześcigać w promocjach, aby zachęcić klientów do składania wniosków kredytowych.

Skorzystaj z darmowych konsultacji.

Tak jak wspomniałem w poprzednim punkcie marża bankowa jest stałą częścią oprocentowania, która nie ulega zmianie pod wpływem stóp procentowych. Prędzej czy później stopy procentowe będą musiały zostać obniżone co spowoduje obniżkę rat kredytów. Obecna sytuacja jest przejściowa i nie będzie trwała wiecznie. Jeśli macie Państwo w planach zakup mieszkania,a Wasza zdolność kredytowa na to pozwala to jest najlepszy moment na wykorzystanie tych promocyjnych marży proponowanych przez banki.

Zrób pierwszy krok. Skontaktuj się z ekspertem finansowym i umówi się na bezpłatne spotkanie.

Uzyskanie kredytu hipotecznego jest znacznie prostsze przy wsparciu eksperta finansowego. Uniknij błędnych decyzji i skorzystaj z doświadczenia specjalisty. Pomogę załatwić Ci wszystkie formalności i przejść przez zawiłe procedury bankowe.

Na skróty:

Doradca kredytowy Olsztyn
Kredyt hipoteczny Olsztyn
Kredyt mieszkaniowy Olsztyn

Ostatnio na blogu

Znaczna poprawa zdolności kredytowej z początkiem 2023 roku.
Co wpływa na poprawę zdolności. Kwotowy wzrost najniższej krajowej na ...
Czytaj dalej
Rynek kredytów - podsumowanie 2022 roku.
Jak kształtował się wzrost stóp procentowych w 2022 roku? Jak ...
Czytaj dalej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram